Sprzątanie obiektów sakralnych i kościołów

Kościoły i obiekty sakralne wymagają szczególnego traktowania i nie tylko przez względy religijne. Delikatne przedmioty, zabytkowe aranżacje, elementy złocone, dekoracje i przedmioty użytkowe wymagają odpowiedniego traktowania. Do tego trzeba podejść nie tylko z odpowiednim nastawieniem, ale także i wiedzą. Używamy bezpiecznych i przede wszystkim skutecznych środków czyszczących. Stosujemy techniki, które gwarantują szybkie i skuteczne czyszczenie określonych powierzchni. Do dużych powierzchni (podłogi) można wykorzystać specjalistyczny sprzęt maszynowy. Nie tylko chemia do czyszczenia jest istotnym elementem naszej pracy, ale także sprzęt, z którego korzystamy. Do czyszczenia okien i witraży wykorzystujemy wysięgniki, które pozwalają nam dotrzeć w najbardziej niedostępne miejsca.

Jak czyścimy obiekty sakralne?


Do każdego zadania podchodzimy ze starannością i dbałością. Doskonale wiemy, że wartościowe przedmioty sakralne wymagają delikatności i skutecznego czyszczenia. Utrzymanie porządku w kościołach nie należy do najłatwiejszych zadań. W szczególności uciążliwe bywają prace porządkowe na wysokościach. Gorilla Celan oferuje usługi profesjonalnego sprzątania niezależnie od warunków. Prace na wysokościach nie są wyzwaniem dla naszych specjalistów, którzy do każdego zadania podchodzą zadaniowo. Usuwanie kurzu, pyłu, zabrudzeń nawet długotrwałych nie jest dla nas problemem. Oferujemy skuteczne sprzątanie kościołów z użyciem odpowiednich środków czyszczących. Zajmiemy się nie tylko posadzką czy ławkami, ale także oknami, parapetami, czy lampami. Elementy dekoracyjne także są starannie oczyszczane.

Największym wyzwaniem są okna, witraże, ołtarze i stolarka okienna. Wszystko to wymaga specjalnego traktowania, ale i wiąże się to nierzadko z pracą na wysokościach. Gorilla Clean to doświadczona firma, gdzie specjaliści pracują w trudnych warunkach. Wysokie obiekty, które wymagają wzmożonej pracy czyszczenia, nie stanowią problemu.

Nasza firma sprzątająca obiekty sakralne znajduje się w mieście Wąbrzeźno, ale działamy również poza jego obrębem. Sprzątanie kościołów to nasza profesja także – zapraszamy do kontaktu!

Sprzątanie kościołów

Piękne wnętrze kościoła wymaga regularnych prac czyszczących. Nie da się ukryć, że wiąże się to z dużym wysiłkiem włożonym w pracę czyszczące. Nie tylko wysiłek, ale przede wszystkim wiedza i doświadczenie jest potrzebne do tego, aby przeprowadzić czyszczenie kościoła. Zazwyczaj kościoły i obiekty sakralne sprzątane są przez ochotników. Nie w każdym przypadku da się przeprowadzić wszystkie prace porządkowe. Zdarza się, że brakuje osób do czyszczenia lub ich możliwości są niewystarczające względem czyszczenia delikatnych elementów na wysokościach. Sprzątanie kościołów przed ważnymi uroczystościami, ale także i przed każdym nabożeństwem to wyzwanie dla wolontariuszy. Oferujemy usługi sprzątania kościoła w najlepszym znaczeniu tego słowa.

Czysty kościół jest istotny względem ważnych uroczystości. Z naszych usług chętnie korzystają rodzice dzieci komunijnych, ale również pary, które w niedługim czasie w kościele powiedzą sakramentalne “tak”.

Sprzątanie kościołów wymaga także dokładnego oczyszczenia ławek, krzeseł i klęczników. Jest to z pewnością żmudne i czasochłonne zadanie. Dla specjalistów Gorilla Clean nie ma zadań, których nie da się wykonać, a sprzątanie pomieszczeń kościelnych nie stanowi problemu również w zakresie wielkości i ilości wyposażenia.

Sprzątanie obiektów sakralnych

Prócz kościołów oferujemy także sprzątanie obiektów sakralnych, które również wymagają odpowiedniego działania w kierunku przeprowadzenia porządków. Wszelkiego typu kapliczki, ale nie tylko to, dokładnie oczyszczane jest przez firmę Gorilla Clean. Oferujemy także sprzątanie nagrobków. Doskonale wiemy, że przed dniem 1 listopada, czynność ta jest szczególnie istotna, a nie zawsze są możliwości, chęci i czas, by oczyścić każdy nagrobek rodzinny. W takim przypadku można liczyć na naszych pracowników.

Przykładamy ogromną wagę do tego, aby każdy obiekt oddać w jak najlepszym stanie. Dbamy o delikatne i wyjątkowe elementy wyposażenia, zabytkowe elementy, a także o to, aby cały obiekt był dokładnie oczyszczony. Swoje usługi wykonujemy terminowo i w jak najkrótszym czasie, aby nie zakłócać swobodnego korzystania z kościoła. Dokładnie oczyszczamy szyby, stolarkę okienną, ale także drzwi, podłogi, czy ramy obrazów. Likwidujemy kurz i brud z wykorzystaniem najlepszych sprzętów i odpowiednio dobranych środków czystości. Sprzątanie kościołów nie zajmuje nam wiele czasu, a wszystko dzięki temu, że mamy odpowiednie doświadczenie i profesjonalny sprzęt.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem. Wykonujemy zlecenia sprzątania nie tylko obiektów sakralnych i kościołów. Doskonale znamy się na swojej pracy i znakomicie dobieramy odpowiedni sprzęt i środki czyszczące. Często pracujemy na wysokościach przy użyciu specjalistycznych sprzętów (metoda alpinistyczna, wysięgniki, podnośniki), a perfekcyjny błysk, jaki pozostawiamy, jest naszą najlepszą wizytówką. Wszystkie zlecone zadania wykonujemy szybko i dokładnie.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*