Mycie i czyszczenie paneli fotowoltaicznych – firma myjąca

Silne zabrudzenia, takie jak kurz, porosty czy ptasie odchody, pokrywające instalację fotowoltaiczną obniżają produkcję energii nawet o 20%. Aby panele PV wykazywały prawidłowe uzyski, należy pamiętać o ich regularnym myciu. Oferujemy czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Usługę tę świadczymy przy wykorzystaniu urządzenia do demineralizacji (zmiękczania) wody, która doprowadzana jest do szczotki z miękkim włosiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu powierzchnia paneli pozostanie idealnie czysta, bez zacieków oraz powstałych podczas pracy mikrorys. Oferujemy także mycie farm fotowoltaicznych.

Mycie paneli fotowoltaicznych – wybierz firmę Gorilla Clean


Proponujemy profesjonalne, precyzyjne, a także sprawne mycie paneli fotowoltaicznych. Ich czyszczenie warto powierzyć specjalistom, którzy zadbają o to, by podczas prowadzonych prac nie uszkodzić instalacji. Z tego też względu do tego zadania używamy tylko produktów, których stosowanie jest bezpieczne. Dbamy również o to, by nie porysować powierzchni paneli, kiedy przeprowadzane jest mycie fotowoltaiki. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że regularne mycie paneli solarnych jest zalecane przez producentów i instalatorów fotowoltaiki, gdyż zapobiega utracie efektywności energetycznej. Dlatego też nie można o nim zapominać!

Nasza firma oferująca profesjonalne czyszczenie fotowoltaiki znajduje się w Wąbrzeźnie, ale swoje usługi świadczymy także w innych polskich miastach – wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!

Co daje regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych?

Gorilla Clean to doświadczona firma myjąca panele fotowoltaiczne. Przeprowadzamy zabiegi czyszczenia delikatnych powierzchni paneli fotowoltaicznych, które narażone są na czynniki atmosferyczne i zabrudzenia. Coraz częściej w polskich domach pojawia się fotowoltaika. Mycie paneli fotowoltaicznych ma kluczowe znaczenie pod względem wydajności urządzeń. By móc dłużej korzystać z PV należy regularnie dbać o czystość tych elementów. Zaleca się, aby dwa razy w roku zadbać o mycie paneli fotowoltaicznych. Firma Gorilla Clean oferuje swoje usługi w zakresie skutecznego, precyzyjnego, a zarazem delikatnego mycia paneli. Nie ma potrzeby pisać postów typu: zlecę mycie paneli fotowoltaicznych, wystarczy zadzwonić do nas, a ustalimy dogodny termin i warunki.

Regularne czyszczenie paneli solarnym ma kluczowe znaczenie wzgledem wydajności paneli fotowoltaicznych. Zaniechanie czyszczenia tych elementów spowodować może znaczne obniżenie wydajności, o czym informowaliśmy już na początku artykułu, o nawet 20%. By nie tracić na produkcji energii, warto dbać o regularne czyszczenie paneli fotowoltaicznych. Firma Gorilla Clean posiada bogate doświadczenie w tym zakresie. Usługa mycia paneli fotowoltaicznych polega na właściwym doborze środków czyszczących. Muszą być na tyle skuteczne, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, ale także na tyle delikatne, aby nie dopuścić do powstania mikrouszkodzeń elementów PV.

Samodzielne czyszczenie PV

Samodzielnie czyszczenie farm fotowoltaicznych jest oczywiście wykonalne, choć trzeba wiedzieć, że zadanie to może być długotrwałe. Jeśli brakuje doświadczenia i wiedzy, czyszczenie paneli solarnych  może sprawić nie lada kłopot. Zły dobór środków czyszczących może spowodować uszkodzenia powierzchni paneli fotowoltaicznych, a w najlepszym wypadku nie doczyścić ich. usunięcie zabrudzeń jest ważne, aby panele były wydajne. Zabrudzenia uniemożliwiają swobodną produkcję prądu. Wielu producentów PV zaleca, aby panele były czyszczone dwa razy do roku. Maksymalną wydajność osiąga jedynie nowa lub regularnie czyszczona fotowoltaika.
Czyszczenie paneli nie może także odbywać się przy pomocy szorstkich narzędzi. Tutaj wymagana jest delikatność, a więc najlepsze będą gąbki i szczotki z miękkim włosiem.

Profesjonalne czyszczenie

Skuteczniejsze od samodzielnej próby czyszczenia PV będzie zatrudnienie profesjonalistów. Tylko w ten sposób zostaną odpowiednio potraktowane panele fotowoltaiczne. Czyszczenie  tych elementów przez Gorilla Clean odbywa się przy użyciu profesjonalnych środków czyszczących oraz narzędzi. Trzeba także mieć na uwadze odpowiedni czas przeprowadzania prac czyszczących, jeśli chodzi o panele fotowoltaiczne. Mycie tych elementów, nie powinno odbywać się w chwili, gdy są one nagrzane od słońca. Warto więc przeprowadzać takie prace, wieczorami lub w pochmurne dni, gdy ekspozycja na promienie UV nie jest zbyt duża. Wielogodzinna ekspozycja na promienie słoneczne nie sprzyja myciu paneli. W takim czasie warto odłożyć prace czyszczące na bardziej dogodny czas.

Nie tylko mycie paneli wymaga delikatności i użycia odpowiednich narzędzi, również odśnieżanie PV wymaga zastosowania szczotek o delikatnym i miękkim włosiu. Zalegający śnieg uniemożliwia pracę PV, dlatego warto rozważyć usunięcie go przy pomocy odpowiednich narzędzi. Nie należy do tego stosować łopat, czy ostrych narzędzi, aby nie uszkodzić powierzchni paneli fotowoltaicznych. Śnieg należy usuwać również ze względu na wytrzymałość konstrukcji. Zalegająca pokrywa śnieżna może być zbyt ciężka dla takiej instalacji.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*