Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej – usługi mycia

Kostka brukowa jest narażona na działanie słońca, deszczu oraz wiatru – na jej wygląd wpływ mają więc panujące warunki atmosferyczne. Dlatego tak ważne jest systematyczne mycie kostki brukowej, a także jej właściwa konserwacja. Wykonując usługi w tym zakresie, nasza firma wykorzystuje metodę hydrodynamiczną wspomaganą przez specjalne talerze myjące z dyszą obrotową, co zapewnia skuteczne czyszczenie kostki brukowej. Przy odpowiednio wysokim ciśnieniu, a także doborze właściwych środków chemicznych z łatwością pozbywamy się mchów, porostów, śladów po olejach i rdzy. Podczas prac zwracamy szczególną uwagę na zabezpieczenie roślin, klombów oraz elementów dekoracyjnych ogrodów. Usługi mycia kostki brukowej to nie jedyna opcja, na życzenie klienta umytą powierzchnię poddajemy impregnacji w celu uzyskania długotrwałego efektu, jak również wyrównania koloru. Dodatkowo w naszych usługach znajdą Państwo malowanie kostki brukowej.

Profesjonalne mycie kostki brukowej


Mycie kostki brukowej to jedna z usług, którą świadczymy. Wykonujemy ją z ogromną precyzją, starannością oraz zaangażowaniem, dzięki czemu efekt naszych prac zachwyci nawet tych najbardziej wymagających klientów. Profesjonalne czyszczenie kostki brukowej to oczywiście nie wszystko, co możemy Państwu zaoferować. W dodatku dołożymy wszelkich starań, aby wszystko zostało przeprowadzone sprawnie, a także terminowo. Decydując się na nasze profesjonalne usługi, mogą mieć Państwo pewność, że pozbędziemy się z kostki wszelkich zabrudzeń oraz resztek roślin i mchu, który rozwija się w jej szczelinach. Co więcej, przywrócimy kostce dawny kolor, co sprawi, że będzie się prezentowała jak nowa.

Nasza siedziba znajduje się w Wąbrzeźnie, ale swoje usługi świadczymy także w innych miastach i to nie tylko tych należących do woj. kujawsko-pomorskiego. Zachęcamy do kontaktu!

Jak brudzi się kostka brukowa?

Zabrudzenia kostki brukowej są bardziej lub mniej uciążliwe. Niemniej po pewnym czasie, kostka może utracić swój idealny wygląd, tylko dlatego, że wpłynęły na nią warunki atmosferyczne lub doszło do jej zabrudzenia poprzez remont czy budowę. Czyszczenie kostki brukowej nie należy do najłatwiejszej czynności, ale nie oznacza to, że nie możesz tego wykonać samodzielnie. Zastanówmy się wspólnie, od czego najczęściej brudzi i niszczy się kostka brukowa? Do najczęstszych przyczyn powodujących utratę piękna kostki brukowej zaliczyć można mech, porosty, ale również i zabrudzenia po olejach, farbach, cemencie, czy śladach po oponach. To naturalne, że z czasem kostka traci swój blask, staje się szara, przybrudzona i bez wyrazu. Regularne używanie powierzchni placu wyłożonego kostką brukową może się też odbarwić w wyniku działania promieni słonecznych. Nawet nieunikniony kurz, brud, czy sadza mają duży wpływ na ostateczny wygląd kostki brukowej. Bardzo często też kostka porośnięta zostaje trawą czy chwastami, zwłaszcza w szczelinach między kostkami. Musisz przyznać, że jest to dość uciążliwe. Nawet jeśli regularnie pozbywasz się chwastów z kostki, one i tak po czasie mogą odrosnąć. Czym to jest spowodowane? Przede wszystkim tym, że trudno jest z takich miejsc usunąć chwast z korzeniem, a pozostałości korzeni odrastają na nowo. W takim przypadku niezbędne jest profesjonalne czyszczenie kostki brukowej. Co można przez to rozumieć? Profesjonalne, oznacza, że do zadania podchodzi się w sposób kompleksowy i działa się na wielu polach. W przypadku kostki pokrytej chwastami czy trawą wykonuje się zabieg trucia chwastów, aby po ich usunięciu, nie odrastały na nowo. Taki zabieg zwyczajowo jest wykonywany nieco wcześniej, przed skutecznym myciem kostki brukowej.

Warto również zaznaczyć, że nie tylko sadza, oleje, smary, czy ślady opon lub ewentualnych wypadków przy pracy stają się uciążliwe względem czyszczenia kostki. Również przypadkowe rozsypanie na kostce nawozów używanych do użyźniania gleby może stanowić wyzwanie dla czystej i efektywnej kostki brukowej. Początkowo może to nie będzie problem, ale po opadach deszczu i działaniu promieni słonecznych będzie można dostrzec nieestetyczne odbarwienia w kolorze brązu czy żółci.

Równie uciążliwe co chwasty i stale odrastająca trawa pomiędzy kostkami chodnika jest również mech. Pozbycie się mchu dla naszej firmy nie stanowi absolutnie żadnego problemu. Podchodzimy do takich zadań w pełni profesjonalnie. Jesteśmy przygotowani na odpowiednie działanie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że czyszczenie kostki brukowej z mchu domowymi sposobami jest mało wydajne i nie przynosi oczekiwanych efektów. Z tego względu nie warto się męczyć i czuć się zawiedzionym, że się nie udało, najlepiej zadzwonić i umówić się z naszymi specjalistami na skuteczne działanie.

Kostka może też brudzić się od rdzy. Jest to szczególnie uciążliwy problem i trudne zabrudzenie do usunięcia. Można próbować samodzielnie usunąć plamy rdzy, jednak nasze profesjonalne czyszczenie kostki brukowej skutecznymi środkami chemicznymi jest najlepszą metodą. Stosowane przez naszą firmę środki są skuteczne, ale również łagodne.

W przypadku, kiedy na kostkę brukową dostała się farba, zbyt późne działanie może nie przynieść oczekiwanego efektu. Plamy z farby usuwamy przy pomocy odpowiedniej myjki ciśnieniowej i myciu na gorąco. Wiemy, że prace remontowe czasami mogą wymknąć się spod kontroli, ale na wszystko jest rada. Z naszą firmą możesz na nowo przywrócić chodników, czy podjazdów i dawny urok, a kostka będzie wyglądała, jakbyś ją na nowo położył. Wygląd Twojego podwórka to najlepsza wizytówka Ciebie, dlatego nie trać czasu na uciążliwe i czasochłonne czyszczenie, które może nie przynieść efektów. Nie wybieraj też środków chemicznych na oślep, zaufaj specjalistom i daj nam zadbać o Twoją kostkę brukową. Poradzimy sobie doskonale z każdym zabrudzeniem, pozostawiając podjazd w najlepszym, możliwym stanie. Realizujemy zlecenia także na większych powierzchniach takich jak podjazdy firmowe, magazynowe czy parkingi.

Jak my to robimy?

Pierwszym etapem jest wcześniej wspomniane wyrywanie chwastów, co następuje na kilka dni przed strategicznym działaniem czyszczenia. W terminie, kiedy zjawiamy się, aby doprowadzić kostkę brukową do dawnego stanu, rozpoczynamy swoją pracę poprzez wstępne czyszczenie. W tym etapie pozbywamy się uciążliwych zabrudzeń powierzchniowych. Jest to moment, w którym powstaje najwięcej zabrudzeń podczas czyszczenia. Możesz być zaskoczony, że tak wiele odpadów może powstać w wyniku zasadniczego czyszczenia kostki brukowej. Wszystko zależy od tego, jak długo powierzchnia ta nie była czyszczona. Warto zaznaczyć, że dokładamy wszelkich starań, aby dokładnie zabezpieczyć teren wokół podjazdu czy chodnika z kostki. Dbamy o to, aby nie uszkodzić rabatek, klombów, czy trawnika.

W kolejnym kroku naszego profesjonalnego czyszczenia kostki brukowej wykorzystujemy mycie chemiczne. To etap, w którym korzystamy ze środków chemicznych odpowiednio dopasowanych do potrzeb. Środki chemiczne są najskuteczniejsze w usuwaniu trudnych zabrudzeń. Do takich należą oleje, smary, sadza i tym podobne. Musisz jednak być świadomy tego, że pozbywanie się plam po takich substancjach może powodować odbarwienia czy wyblaknięcie, nawet po zastosowaniu skutecznych środków chemicznych. Czy można tego uniknąć? Najlepiej byłoby nie doprowadzać do sytuacji, gdzie na kostce brukowej powstają plamy ze smarów i olejów. Niestety nie zawsze jest to zależne od nas samych. Jak sobie poradzić z pozostałościami po plamach? Tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie malowanie kostki brukowej. Polecamy impregnację zwaną “mokrą kostką”. To najlepszy sposób na zatuszowanie takich pozostałości po chemicznym czyszczeniu uciążliwych plam. W takich pracach czyszczących stosujemy nie tylko środki chemiczne, ale przede wszystkim myjki ciśnieniowe.

Trzeba być przygotowanym na to, że podczas czyszczenia podjazdu, ubywa piasku w przestrzeniach pomiędzy kostkami. Gorilla Clean nie zostawia tego w takim stanie. By kostka wyglądała jak nowa, konieczne będzie uzupełnienie piasku w szczelinach.

W kolejnym kroku, wykonywanym na życzenie, impregnujemy kostkę brukową. Efekt “mokrej kostki” zawsze zachwyca. Jeśli nie wiesz lub nie wyobrażasz sobie, jak może wyglądać to na twoim chodniku lub podjeździe, wystarczy, że polejesz bruk wodą. Wsiąknięta w kostkę woda wydobędzie z podjazdu efektowny rezultat. Można taki efekt uzyskać na stałe, nie tylko w deszczowe dni lub po podlaniu chodnika. Impregnowanie to nie tylko zwiększenie efektu nowości, który można uzyskać nawet przy wieloletnim podjeździe. Impregnujemy kostki brukowe, aby nadać jej piękny, nowy wygląd, ale także dlatego, aby kostka stała się bardziej odporna na zabrudzenia i warunki atmosferyczne. Impregnat doskonale zabezpiecza kostkę, dzięki czemu jest bardziej odporna na działanie mrozu i nie tylko. Zaimpregnowana kostka zabrudzona olejem czy smarem jest łatwiejsza w czyszczeniu. Poza tym impregnat zabezpiecza powierzchnię kostki przed odbarwieniami i blaknięciem.

Impregnowanie kostki warto wykonać już na samym początku, zaraz po położeniu jej na swoim podjeździe czy parkingu.

Co warto wiedzieć o czyszczeniu kostki brukowej?

Oczywiście samodzielne czyszczenie kostki brukowej wykonywane regularnie to najlepsza metoda na piękno swojego podjazdu. Rozumiemy, że właściciele chcą samodzielnie zadbać o wygląd kostki brukowej. Pomimo tego, że profesjonalne czyszczenie kostki brukowej przy użyciu specjalistycznego sprzętu i środków czyszczących jest najskuteczniejsze, to samodzielna praca też się opłaca.

Co radzą nasi fachowcy? Przede wszystkim doradzamy, aby wykorzystywać do czyszczenia kostki dobrej jakości sprzęt typu myjka ciśnieniowa. Na samym początku warto sprawdzić, czy mycie ciśnieniowe przynosi oczekiwany rezultat. Jeśli nie będzie to zadowalające, wtedy można zastosować środki chemiczne. Pamiętaj jednak, że ich stosowanie powinno być bezpieczne. Chemia do kostki może być silnie działająca na skórę. Jako profesjonaliści z doświadczeniem, wiemy, jak działa taka chemia i jak się z nią obchodzić, Tobie radzimy ostrożność i rozwagę.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*