Mycie i czyszczenie kostki brukowej Toruń

Utrzymanie kostki brukowej w czystości bywa pracochłonne, poza tym nie każdy może pozwolić sobie na wygospodarowanie tak dużej ilości czasu na ten zabieg. Wyzwaniem dla takiej powierzchni są zanieczyszczenia oraz roślinność. W poniższym artykule dowiemy się, jak dbać o nawierzchnie brukowe. Sprawdź, jak przebiega mycie kostki brukowej w Toruniu i okolicach, przez Gorilla Clean.

Mycie kostki brukowej 

Piękna kostka brukowa jest bez wątpienia dekoracją posesji. Wybór odpowiedniej kostki ma znaczenie. Aby móc pochwalić się pięknym ogrodem z fantastycznymi alejkami brukowanymi czy podjazdem garażowym ważne jest utrzymanie jej w czystości. Mycie kostki brukowej w Toruniu to zadanie dla profesjonalnej firmy. GorillaClean od lat pomaga zająć się porządkami w obrębie wybrukowanych alejek i podjazdów. Utrzymanie czystości na takiej powierzchni wymaga zastosowania profesjonalnego sprzętu oraz środków.

Porady internetowe, gdzie wystarczy jedynie rozcieńczyć ocet z wodą, zazwyczaj pomagają oczyścić powierzchnię kostki tylko w pewnym stopniu. Jednak nadmierny brud uliczny, roślinność, czy uporczywe plamy po oleju samochodowym mogą być niemożliwe do usunięcia bez pomocy profesjonalistów.

Co brudzi kostkę brukową?

Alejki, podjazdy, wybrukowane place przed domem mogą imponować nie tylko wielkością, ale również pomysłowością. Niestety bruk jest dość podatny na wszelkie zabrudzenia. Na podjazdach często dostrzec można plamy np. z oleju, czy wszelkiego rodzaju smary. Zabrudzenia w postaci kurzu, błota, czy różnego typu osadów (pylenie) także stwarzają wyzwanie dla właściciela. Bujna roślinność, która rośnie między ułożoną kostką, może znacznie popsuć wygląd wybrukowanej powierzchni. Szczególnie uciążliwy bywa mech. Niezależnie od stopnia zabrudzenia, nasza firma zaoferuje skuteczne czyszczenie kostki brukowej w Toruniu z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. W naszej pracy wykorzystywany jest przede wszystkim wysokociśnieniowy sprzęt myjący oraz skuteczne detergenty, które poradzą sobie także z tłustymi plamami.

Jak pracuje ekipa sprzątająca? 

GorillaClean pracuje przede wszystkim skutecznie. Wykorzystujemy wysokiej jakości sprzęt myjący, a także techniki, które pozwalają szybko usunąć zabrudzenia. Czyszczenie kostki brukowej w Toruniu wykonywane jest z dbałością o szczegóły. Jeśli alejka, która ma być poddana czyszczeniu, znajduje się w pobliżu rabatek, dokładnie zabezpieczamy teren, aby nie uszkodzić roślinności w pobliżu. Technika mycia sprzętem wysokociśnieniowym wymaga umiejętności i doświadczenia. Łatwo jest wypłukać piasek z fug, co może uszkodzić konstrukcję bruku. Skuteczne mycie, a także renowacja specjalną farbą pomoże przywrócić dawny wygląd alejek, placów i podjazdów garażowych wyłożonych kostką brukową. Stosujemy odpowiednie preparaty myjące i konserwujące, dlatego rezultaty widoczne są niemal od razu.

Efekt mokrej kostki można uzyskać podczas renowacji, dzięki specjalnej farbie nawierzchniowej. Przywraca ona dawno utracony kolor wskutek płowienia. Odpowiednio czyszczona powierzchnia brukowa zapewnia idealny wygląd przez dłuższy czas. Należy jednak pamiętać o regularnym dbaniu o wygląd naszej posesji, tzn. o zamiataniu i myciu wodą.

Regularne czyszczenie pomoże zachować znakomity wygląd alejek. Jak często należy czyścić taką powierzchnię? Zaleca się, aby profesjonalne czyszczenie kostki brukowej w Toruniu przeprowadzać dwa razy do roku. Najlepiej jest wykonywać takie zabiegi po okresie letnim i po okresie zimowym. W ciągu lata można regularnie zamiatać powierzchnię, aby usunąć nagromadzony piach, kurz, czy liście. Pomoże to w utrzymaniu brukowanych nawierzchni w czystości.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*