Mycie i czyszczenie elewacji Kujawsko-Pomorskie

Porządki, jakie przeprowadza się na posesji, wymagają regularności, by utrzymać estetyczny efekt. To nie tylko koszenie trawników czy zamiatanie alejek z kurzu i piasku, są to także prace związane z dokładnym czyszczeniem i myciem budynku. Co da się umyć specjalnymi detergentami i wodą? Okazuje się, że dzięki temu zestawowi można przywrócić czystość elewacji swojego domu. Jest to zadanie dość wymagające, dlatego warto rozważyć zatrudnienie profesjonalistów. Jak wygląda mycie elewacji w kujawsko-pomorskim? Więcej na ten temat możesz przeczytać w poniższym artykule.

Zabrudzona elewacja

Zewnętrzne, otynkowane ściany są stale narażone na zabrudzenia atmosferyczne, drogowe i roślinne. W szczególności mech lubi pojawiać się na elewacjach domów. Jeśli tynki Twojego domu są mocno zabrudzone, wcale nie musisz rozważać ponownego malowania elewacji, co jest dość kosztownym zabiegiem. Gorilla Clean od lat zajmuje się pracami porządkowymi. Przywracamy piękny wygląd kostki brukowej, podjazdów do garaży, ale także i elewacji budynku. Zdarza się, że silne zabrudzenia są klasyfikowane jedynie do ponownego malowania, jednak my udowodnimy, że wystarczy porządnie umyć ściany budynku.

Czyszczenie elewacji w kujawsko-pomorskim to zadanie dla profesjonalistów. Jako profesjonalna grupa sprzątająca oferujemy swoje usługi czyszczenia elewacji nie tylko domom jednorodzinnym. Doskonale radzimy sobie z porządkowaniem elewacji wysokich budynków – również szklanych. Skuteczne czyszczenie elewacji w kujawsko-pomorskim wykonujemy z użyciem zaawansowanego sprzętu wysokociśnieniowego oraz wody demineralizowanej. Bardziej uporczywe zabrudzenia traktujemy skutecznymi środkami chemicznymi, aby ponownie uwidocznić piękno koloru i czystość elewacji.

Mycie elewacji w kujawsko-pomorskim metodą niskociśnieniową uzupełniamy wykorzystaniem szczotek i wody demineralizowanej. Taka opcja doskonale sprawdza się do oczyszczania powierzchni lekko zabrudzonych. Dzięki niej bez problemu można szybko odświeżyć wygląd ścian budynku.

Czyszczenie elewacji domu jednorodzinnego w kujawsko-pomorskim

Rodzaje tynków elewacyjnych

Mycie elewacji w kujawsko-pomorskim sprawdzane jest na podstawie kilku czynników. Pierwszym z nich jest określenie rodzaju tynku elewacyjnego. Ma to niezwykłe znaczenie względem dobrania odpowiedniej metody czyszczenia, w taki sposób, aby nie uszkodzić struktury tynku i usunąć skutecznie wszystkie zanieczyszczenia.

Tynki mineralne
Szczególnym wyzwaniem w przeprowadzeniu prac porządkowych są tynki mineralne. Ich struktura jest delikatna i wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli elewacje mineralne nie zostały zabezpieczone warstwą ochronną, a więc nie zostały pomalowane, ich czyszczenie przeprowadza się w określony sposób. W tym wypadku ekipa Gorilla Clean rezygnuje ze środków chemicznych, a także szczotki. Mycie elewacji w kujawsko-pomorskim wykonanych z tynku mineralnego wykonujemy przy użyciu wody i myjki ciśnieniowej. Oczywiście dobieramy odpowiednie ciśnienie, tak aby nie uszkodzić delikatnej warstwy mineralnej. Takie tynki stanowią nierzadko wyzwanie, a samodzielne czyszczenie może spowodować ich uszkodzenie. Podczas mycia tego rodzaju elewacji bardzo często na jaw wychodzą wszelkie ubytki, które wymagają dalszych prac remontowych. Warstwa brudu i kurzu może skutecznie maskować mankamenty elewacji, co jest widoczne dopiero po jej oczyszczeniu. Istonym faktem jest to, że taki rodzaj tynku elewacyjnego jest najbardziej podatny na zabrudzenia.

Tynki akrylowe, silikonowe i silikatowe
Elewacje, które zostały wykonane przy użyciu tynków akrylowych, silikonowych lub silikatowych są zdecydowanie mniej podatne na zabrudzenia, co jednak nie wyklucza ich powstawania. Jak zatem radzić sobie z takimi pracami czyszczącymi? Tynki o strukturze bardziej chropowatej sprzyjają osadzaniu się większej ilości zabrudzeń. Dużo łatwiej jest z gładkimi powierzchniami tynków. Czyszczenie elewacji w kujawsko-pomorskim, wykonanych z akrylu, silikonu i silikatu wykonujemy z użyciem myjek wysokociśnieniowych. Najlepiej stosować przy tym ciepłą wodę, która znakomicie rozpuszcza zanieczyszczenia. Jeśli zanieczyszczenia są wieloletnie lub nie schodzą, można stosować środki czyszczące. W zależności od stopnia zabrudzenia elewacji dopasowujemy właściwą metodę czyszczenia.

Cegła
Piękne budynki z cegły mają swój niebywały urok, który łatwo jest utracić. W jaki sposób? Wystarczą lata zaniedbań, aby na cegle pojawiły się intensywne zabrudzenia zwane jako nagary. Czyszczenie takich zabrudzeń może być wyzwaniem dla właściciela nieruchomości. To długotrwały proces. Cegła, która nie była czyszczona przez wiele lat, przybiera najczęściej kolor czarny i niejednolity co od razu rzuca się w oczy. Takie czyszczenie cegły to pracochłonny etap prac i mycie gorącą wodą oraz specjalnymi środkami. Samodzielne czyszczenie cegły może być uciążliwe.

Mycie elewacji w kujawsko-pomorskiem

Jak często myć elewację?

Aby ściany budynku zachowały estetyczny wygląd i były wolne od zabrudzeń, należy systematycznie czyścić ich powierzchnię. Zaleca się przeprowadzać mycie elewacji w kujawsko-pomorskim nawet co 2-3 lata. Takie prace porządkowe są ważne, aby utrzymać estetyczny wygląd elewacji ze względu na czynniki, jakie wpływają na ich zabrudzenie. Wśród nich można wyróżnić kurz, smog, opady atmosferyczne, ale także roślinność, jaka może obrastać tynk (w większości przypadków będzie to mech). Również przeprowadzane prace budowlane i prace drogowe w pobliżu elewacji nie pozostają bez znaczenia. Śnieg także stanowi zagrożenie, zwłaszcza jeśli jest brudny i topnieje bezpośrednio na ścianie. Chropowata struktura elewacji, gdzie powierzchnia nie jest jednolicie gładka, sprzyja osadzaniu się różnych zanieczyszczeń. Warto zauważyć, że taki tynk będzie znacznie łatwiej się brudził, co może wymagać częstszego czyszczenia.

Dbanie o elewację jest dość wymagające. Stopień trudności zwiększa się wraz z czyszczeniem elewacji większych budynków (takich jak bloki czy kamienice). W takiej sytuacji samodzielne czyszczenie ścian jest niebezpieczne i wymagane jest zastosowanie profesjonalnego sprzętu.

Takie prace wymagają doświadczenia i przeszkolenia. Potrzebna jest również wiedza na temat tego, jak traktować ścianę w zależności od materiału, z jakiego jest zbudowana. Inaczej czyści się ścianę wyłożoną piaskowcem, inaczej tynkiem mineralnym, a jeszcze inaczej ceglaną. Bez względu na to, czym została wyłożona ściana budynku, dbanie o jej czystość leży w interesie każdego właściciela. W końcu czysta elewacja budynku podobnie jak czyste alejki i podjazdy świadczą najlepiej o właścicielu. Gorilla Clean pomoże zapanować nad porządkiem elewacji, kostki brukowej i szyb. Pamiętaj, że czysta posesja to najlepsza wizytówka Ciebie samego!

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*