Mycie i czyszczenie elewacji Bydgoszcz

Zewnętrzne ściany budynku narażone są codziennie na zabrudzenia, które pochodzą z różnych źródeł. Czysta elewacja może nie utrzymać się zbyt długo, kiedy rozpoczyna się sezon grzewczy, a prognozy wskazują na liczne opady deszczu. Z kominów wydobywa się dym, sadza, a także pojawiają się różnego rodzaju wykwity i roślinność. Umiarkowany klimat sprzyja szybszemu rozwojowi roślinności lubiącej rozrastać się na ścianach budynków. Jak poradzić sobie z uciążliwymi plamami? Gdzie znaleźć pomoc przy czyszczeniu wysokich budynków?

Jak czyścić elewację?

Tynk naścienny zewnętrzny jest z pewnością efektowną dekoracją budynku dopóki się nie zabrudzi. Kiedy na ścianach budynków pojawiają się brudne zacieki, wówczas najładniejszy budynek traci na wartości. W tej sytuacji konieczne jest mycie elewacji.

Bydgoszcz to miasto, które obsługujemy my – Gorilla Clean – profesjonalna ekipa sprzątająca od zadań specjalnych. Pełni pasji, wiedzy, doświadczenia i sprzętu realizujemy liczne zlecenia od najbardziej wymagających, do typowych, które przychodzą nam z łatwością. Czyszczenie elewacji w Bydgoszczy zaczynamy od oceny sytuacji oraz doboru właściwego sprzętu i metody mycia. Upewniamy się, z czego wykonana jest elewacja, a także jaka jest jej powierzchnia i dobieramy odpowiednią metodę czyszczenia. Również stopień zabrudzenia nie pozostaje bez znaczenia.

Duży wpływ na stopień zabrudzenia elewacji ma kilka czynników. Najważniejszym z nich jest przede wszystkim lokalizacja. Okazuje się, że domy usytuowane w większych miastach w pobliżu ruchliwych ulic, są znacznie bardziej narażone na ciągłe zabrudzenia. Znacznie łatwiej mają właściciele domów zlokalizowanych w pobliżu lasów i zbiorników wodnych, jednak na ścianach takich budynków bardzo często pojawia się pleśń oraz mech. Regularne mycie elewacji w Bydgoszczy i okolicach może rozwiązać problem nadmiernie zabrudzonych ścian budynku.

Mycie elewacji domu i garażu w Bydgoszczy

Sprzęt do czyszczenia elewacji

Wykorzystywany sprzęt do czyszczenia elewacji to przede wszystkim myjki wysokociśnieniowe. Gorilla Clean stosuje również myjki niskociśnieniowe, które wykorzystywane są do czyszczenia delikatniejszych powierzchni. Stosujemy specjalne szczotki, które pomagają w trudniejszych zabrudzeniach ścian. Przy realizacji zleceń mycia elewacji wysokich budynków wykorzystujemy również sprzęty ułatwiające dostęp do takich miejsc – mamy doświadczenie w czyszczeniu metodą alpinistyczną. Oferujemy kompleksowe usługi czyszczące, zatem z Gorilla Clean możesz wyczyścić nie tylko ściany zewnętrzne budynku, ale także okna, dach, czy kostkę brukową.

Do bardziej zabrudzonych powierzchni stosujemy specjalistyczne środki czyszczące. Oczywiście dobór preparatów uzależniony jest od rodzaju elewacji (tynk mineralny, silikonowy, akrylowy, piaskowiec, cegła). Dbamy o każdy szczegół, a z delikatnym wykończeniem obchodzimy się bardzo ostrożnie. Wiele osób nie jest świadomych, że na etapie mycia elewacji mogą ujawnić się niedoskonałości tynku, wymagające remontu. Pod tym względem zaleca się dbać o regularne mycie elewacji w Bydgoszczy.

Oprócz dobrego sprzętu do czyszczenia i narzędzi takich jak szczotki, a także skutecznej chemii w swojej pracy stosujemy do mycia delikatnego tynku wodę demineralizowaną. Odpowiednia temperatura i wysokie ciśnienie potrafi rozpuścić zabrudzenia, pozostawiając powierzchnię czystą i estetyczną.

Od czego brudzi się elewacja?

Budynek, którego elewacja jest świeżo odnowiona i pomalowana z pewnością prezentuje się znakomicie. Niestety w krótkim czasie może stracić swój urok, poprzez zabrudzenia. Nie tylko opady atmosferyczne przyczyniają się do powstania nieestetycznych zacieków. Wyzwaniem dla czystej elewacji jest także ruch uliczny, wilgotny klimat i sadza. Szczególnie uciążliwe stają się porosty mchu, a także wyżej wspomniany kurz i brud, które osadzają się na ścianach sąsiadujących z ulicami.

Porosty są bardzo uciążliwe i wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Obrastają zwykle północne ściany budynku. Zielonkawy nalot lubi zacienione i wilgotne miejsca, a więc z pewnością łatwiej go zauważymy na terenach bardziej podmokłych, blisko lasów oraz zbiorników wodnych. Walka z mchem jest trochę jak walka z wiatrakami, jednak trzeba wiedzieć, że odpowiednia reakcja zahamuje wzrost rośliny na ścianie. Czyszczenie elewacji w Bydgoszczy z Gorilla Clean pozwoli pozbyć się mchu z elewacji budynku. Mech, który pojawia się w jednym miejscu w krótkim czasie obejmuje znacznie większy obszar ściany budynku. Jeśli nie zostanie w porę usunięty, może stanowić poważne utrudnienie w skutecznym czyszczeniu tynków. Nasza ekipa sprzątająca doskonale wie co robić, kiedy mech jest głównym powodem zabrudzeń elewacji.

Sadza również jest wyzwaniem dla osób czyszczących elewację. Samodzielne czyszczenie tynku z sadzy jest utrudnione, ponieważ taki brud słabo schodzi, a znacznie częściej tylko się go rozciera, tworząc jeszcze większe i nieestetyczne plamy. Regularne mycie elewacji w Bydgoszczy z pewnością pomoże zadbać o estetykę elewacji, jednak przy bardziej uciążliwych zabrudzeniach lepiej skorzystać z usług profesjonalistów, aby nie pogorszyć sprawy. Ciemne plamy po sadzy, kurz i porosty to najczęstsze zabrudzenia, jakie pojawiają się na elewacji.

Czyszczenie elewacji w Bydgoszczy

Impregnacja elewacji

Impregnowanie elewacji po zakończonym zabiegu czyszczenia pomaga zwiększyć ochronę przed zabrudzeniami na dłużej. Warto zdecydować się na impregnację elewacji, jeśli nie chcemy zbyt często jej czyścić. Służą do tego odpowiednie środki impregnujące. Sprawdzony impregnat do elewacji tworzy subtelną powłokę ochronną. Jest to zabezpieczenie przed dalszymi zabrudzeniami, ale także i ochrona przed kolejnym myciem wysokociśnieniowym, które może uszkodzić strukturę tynku. Impregnacja elewacji zaraz po czyszczeniu daje znakomite efekty na dłużej, dlatego cieszy się to znaczną popularnością. Nasza ekipa sprawnie wykonuje zabieg impregnowania elewacji z uwzględnieniem najlepszych środków.

Dlaczego Gorilla Clean?

Zastanawiasz się nad tym, czy opłaca się wezwać fachowców do czyszczenia elewacji? Owszem, zadaniem tym możesz zająć się sam. Jest to wykonalne. Musisz jednak nastawić się na zakup dobrego sprzętu takiego jak myjka ciśnieniowa i środki czyszczące. Mycie elewacji bez doświadczenia jest wykonalne, jednak będzie to zazwyczaj czasochłonne. Ekipa firmy Gorilla Clean posiada nie tylko dobrej jakości sprzęt i skuteczne środki czyszczące, ale przede wszystkim wiedzę i doświadczenie. Samodzielne mycie elewacji w Bydgoszczy lub innym miejscu może spowodować, że nieświadomie naruszysz strukturę tynku. Zwłaszcza tynk mineralny jest wrażliwy na wysokie ciśnienie wody i agresywne mycie szczotką. Profesjonaliści dobiorą właściwą metodę czyszczenia, a przy tym wykonają ten zabieg bezpiecznie i sprawnie.

Nie tylko czas i praca, jaką się wkłada w czyszczenie elewacji w Bydgoszczy, ma znaczenie. Najważniejsze powinno być Twoje bezpieczeństwo. Praca na wysokościach może zagrozić życiu i zdrowiu niedoświadczonej osoby. Nasza ekipa pracuje regularnie w takich warunkach, jest do tego przeszkolona i ma odpowiedni sprzęt. Zlecone czyszczenie wykonujemy w pełni profesjonalnie, a cały zakres mycia zwykle realizowany jest w ciągu jednego dnia roboczego. Wiele zależy od powierzchni, ale porównując to do czyszczenia elewacji doświadczonej osoby, czas ten skraca się kilkukrotnie. Samodzielnie mycie elewacji może zająć właścicielowi domu nawet kilka dni, bez gwarancji uzyskania zadowalającego efektu. Zdarza się, że wieloletnie zabrudzenia tynku stanowią ogromne wyzwanie dla osoby czyszczącej, gdzie nierzadko wymagane jest powtórzenie takiego mycia. Wybór profesjonalnej firmy, takiej jak nasza, która realizuje liczne zlecenia i usługi czyszczenia elewacji, to gwarancja szybkiej reakcji, działania i wykonania zlecenia na najwyższym poziomie. Gorilla Clean zapewnia doskonały wygląd elewacji, a efekt cieszy oko na długi czas.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*