Czyszczenie i mycie kostki brukowej Bydgoszcz

Utrzymanie kostki brukowej w czystości nie jest proste. Codzienne użytkowanie, opady atmosferyczne, porosty- to wszystko ma znaczenie, jeśli chodzi o wygląd alejek i podjazdów. Dwa razy do roku zaleca się aby dokładnie wyczyścić kostkę brukową, tak by na dłużej cieszyła oko i pełniła swoją użytkową funkcję. W jaki sposób czyścić kostkę brukową? Podpowiemy, jak robią to profesjonaliści.

Plamy na kostce brukowej

Alejki czy podjazdy z kostki na początku prezentują się znakomicie, niestety po pewnym czasie osadza się na nich brud, co psuje efekt wizualny. Nie da się utrzymać kostki w idealnym stanie bez odpowiedniego mycia. Nawet jeśli nie chodzi po niej dużo ludzi, opady atmosferyczne oraz roślinność mogą znacznie pogorszyć taką powierzchnie. Czyszczenie kostki brukowej w Bydgoszczy oferowane przez naszą firmę Gorilla Clean to sposób na nieskazitelny wygląd alejek i podjazdów. Doskonale wiemy, jak działać w przypadku uporczywych plam. Zwykle największym wyzwaniem dla powierzchni brukowej są plamy osadowe, oleje, smary, sadza, czy rdza. Biały nalot na kostce także może skutecznie zniszczyć dekoracyjny atrybut powierzchni brukowej. Jedynie skuteczne mycie kostki brukowej w Bydgoszczy z udziałem naszej ekipy pomoże Państwu na dłużej cieszyć się estetycznym wyglądem Twojego podwórka.

Potrafimy radzić sobie z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami drogowymi, takimi jak jak smary, oleje, czy ślady opon, a także z zabrudzeniami pochodzenia roślinnego- porostami i mchem. Nic bardziej nie niszczy dekoracyjnego uroku alejek kwiatowych jak chwasty wydostające się ze szczelin między kostkami. Znamy to bardzo dobrze i w naszej pracy spotykamy się z tym niemal codziennie. Pomożemy przygotować kostkę do sezonu wiosennego i oczyścimy powierzchnię specjalistycznym sprzętem i detergentami.

Plamy na kostce brukowej traktujemy odpowiednimi środkami czyszczącymi. Jest to bardzo ważne, aby przeprowadzić w prawidłowy sposób mycie kostki brukowej w Bydgoszczy. Swoje usługi oferujemy nie tylko w zakresie czyszczenia bruku, ale także całej elewacji. Taki kompleksowy zakres pomoże Państwu wejść w sezon wiosenny z czystą posesją.

Jak radzić sobie z mchem?

Mech to uciążliwa roślina, która porasta zwykle elementy trudne do czyszczenia. Lubi pokrywać kamienne podłoża, murki, stopnie schodów, elewacje, ale także i alejki wykonane z kostki brukowej. Pokrywa powierzchnię i szczeliny kamiennych kostek. Jest to roślina niebywale uciążliwa, ze względu na szybki rozrost. Zauważenie mchu na powierzchni alejki brukowej i brak reakcji spowoduje, że w krótkim czasie roślina ta pokryje znacznie większy teren. W takiej sytuacji konieczne jest czyszczenie kostki brukowej – w Bydgoszczy mogą Państwo liczyć na wsparcie naszej profesjonalnej ekipy, która odpowiednio dobierze sprzęt do danego terenu i usunie mech w całości.

By usunąć mech, nie wystarczy chemiczny środek chwastobójczy. Trzeba także mieć na uwadze pobliską roślinność. Mech, który zaatakował alejki, wokół których są rośliny, krzewy, rabaty z kwiatami czy ogródek warzywny wymaga zupełnie innego traktowania. Tutaj użycie szkodliwych substancji nie jest wskazane. Jedynie odpowiednio dopasowany sprzęt myjący i zabezpieczenie terenu roślinnego pozwala na skuteczne oczyszczenie powierzchni alejki. Jest to zajęcie wymagające odpowiedniej wiedzy i dobrania właściwej metody usuwania, ale również pracochłonne. Eksperci z Gorilla Clean podchodzą do takiej usługi zadaniowo i skutecznie eliminuje porosty szpecące kostkę brukową.

Plamy po remoncie 

Podczas malowania elewacji i innych prac remontowych może dojść do zabrudzenia kostki brukowej, np. przez farby. Jeśli Twoje podwórko zanieczyścił beton, należy szybko zareagować. W takich sytuacjach trzeba jak najszybciej go zeskrobać, a także użyć myjki ciśnieniowej. Przy odpowiednio szybkim działaniu będzie można pozbyć się pozostałości betonu, jednak jeśli to zawiedzie, konieczna będzie interwencja profesjonalnej firmy sprzątającej. Specjalistyczne mycie kostki brukowej w Bydgoszczy przez firmę Gorilla Clean może pomóc Państwu uratować alejkę z kostki brukowej, która została zabrudzona materiałem budowlanym.

Nie zalecamy samodzielnego czyszczenia kostki przy użyciu agresywnych środków chemicznych o kwaśnym pH, ze względu na spore prawdopodobieństwo, uszkodzenia powierzchni Twojego chodnika. Ekipa sprzątająca do trwałych zabrudzeń budowlanych stosuje skuteczne środki czyszczące najczęściej nanoszone w sposób punktowy, aby zmiękczyć pozostałości. Jeśli to nie pomoże pozbyć się plam na kostce, ostateczną metodą czyszczenia będzie piaskowanie, inaczej zwane szlifowaniem. Wykonuje się je na całej powierzchni alejki czy podjazdu, a nie tylko na zabrudzonym fragmencie. Taka metoda daje znakomite efekty, choć jest nieco czasochłonna.

Podobnie uciążliwe bywają plamy po farbie. Tutaj także dobieramy właściwy sprzęt, metodę czyszczenia oraz środki, które usuwają pozostałości po remoncie.

Zamów Usługę

Zostaw swoje dane, skontaktujemy się z Tobą!

(i) – Przesłane przez Państwa zdjęcia umożliwią nam sporządzenie precyzyjnej oferty, dlatego zachęcamy do ich załączania.

Pole wymagane*